Connect with us

Lajme

Skandaloze| Barnatorja në Gjilan rrit 3-fish çmimin e vitaminës C

Published

on

Schengen Visa

Pas alarmit për koronaviruesin, bizneset në Kosovë kanë rritur çmimet në masë të madhe, shkruan Gazeta inFokus.

Lexuesit e Gazetes inFokus në vazhdimësi kanë shkruar për këto rritje duke i vërtetuar edhe me kupona fiskal.

Në një nga barnatoret në Gjilan një vitaminë C që ka kushtuar 1.20 euro, sot është blerë me 3.60 euro, shkruan Gazeta inFokus.

KESCO

Në këtë numër 0800 80 800 mund të telefonojnë qytetarët që hasin në ngritjen e çmimeve dhe ATK-ja dërgon ekipin në vendin e ngjarjes dhe do të pësojnë dënime të mëdha.

Ky është kuponi fiskal që edhe e dëshmon rritjen e çmimeve./KlinaPress./