Connect with us

Sport

Skuadra e njohur e futbollit konfirmon 25 lojtarë me koronavirus

Published

on

skuadra-e-njohur-e-futbollit-konfirmon-25-lojtare-me-koronavirus
Korporata Energjetike e Kosovës Banners

Skuadra e njohur e futbollit ka konfirmuar 25 lojtarë me koronavirus.

Klubi i Kaisar në Kazakistan është tronditur së fundmi, teksa pas testeve të kryera 25 lojtarë kanë rezultuar me Koronavirus.

Lojtarët janë 10 nga ekipi i parë dhe të tjerët nga ekipi i dytë.

KESCO

Kjo vjen vetëm 2 ditë para rifillimit të kampionatit në Kazakistan, i cili është planifikuar për ditën e mërkurë.

Kaisari ishte planifikuar të luante me Tarazin ditën e mërkurë, por për shkak të rasteve të reja të konfirmuar me koronavirus ndeshja është shtyrë, pasi nuk bëhej fjalë për 1 apo 2 lojtarë, por për plot 25 lojtarë.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *