Connect with us

Sporti/Ndërkombëtarë

Skuadra e njohur ofron 28 milionë euro për yllin e Milanit

Published

on

SIGMA Banners

Skuadra e njohur ka bërë një ofertë prej 28 milionë eurosh për yllin e Milanit.

Benfica po përgatitet për transferimin e yllit të Milan.

Skuadra e njohur portugeze, Benfica, duket se do të bëjë një lëvizje të madhe në merkato, duke ndjekur yllin e Milan, Lucas Paqueta.

KESCO

‘Noticas O Minuto’ shkruan se Paqueta, i cili ka vlerën 28 milionë euro, është objektivi primar i Benfica.

Thuhet se mesfushori 20 vjeçar i Benfica, Florentino Luis mund të përdoret si pjesë këmbimi për marrëveshjen.

Milan është në mesin e skuadrave që pëlqen lojtarin e Benfica dhe ai mund të bëjë diferencën për transferimin e Paqueta.

Paqueta i bashkohej Milan nga skuadra e Flamengo në vitin 2019, por ka pasur vështirësi të ketë impakt në Serie A./KlinaPress./