Connect with us

Lajme

Soreca: Angazhohuni urgjentisht në dialog

Published

on

Princ Caffe Banners

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca ka bërë thirrje për të gjitha palët politike që të “angazhohen urgjentisht në dialog për të kapërcyer situatën politike aktuale”.

“Është koha që qeveria shqiptare, opozita dhe institucionet të tregojnë pjekuri dhe të angazhohen urgjentisht në dialog për të kapërcyer situatën politike aktuale. Është gjithashtu koha të ecet përpara me reformat e sundimit të ligjit. Zbatimi i reformës në drejtësi…”, shkruan Soreca në Twitter.

“Sapo të përfundojë procesi rigoroz i rivlerësimit të kandidatëve, SPAK do t’i mundësojë Shqipërisë të rrisë më tej luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, ndërsa Gjykata do të qartësojë të gjitha çështjet e pazgjidhura në lidhje më të drejtat kushtetuese, përfshi çështjet zgjedhore. Lufta kundër korrupsionit duhet të vazhdojë në mënyrë të përditshme”, shton Soreca. /KlinaPress/

KESCO
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *