Connect with us

Sport

Sot 4 vite më parë Rashica kishte debutuar me Kombëtaren e Shqipërisë

Published

on

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit

Më 29 mars 2016, Milot Rashica kishte debutuar me Kombëtaren e Shqipërisë.

Ishte ndeshja miqësore ndaj Luksemburgut të cilën kuqezinjtë e kishin fituar 2:0.

Si një djalosh 19 vjecar, ai nuk ia kishte mbushur mendjen trajnerit Gianni de Biasi i cili nuk e mori me vete në Kampionatin Evropian të Francës.

KESCO

Ndërsa sot, është lojtari shqiptar me vlerën më të madhe në treg dhe vesh fanellën e ekipit të Kosovës dhe është lojtari kryesor i Werder Bremenit./Gazeta Sinjali/