Connect with us

Lajme

Sot dy të infektuar, rikthehet koronavirusi në Suharekë

Published

on

sot-dy-te-infektuar,-rikthehet-koronavirusi-ne-suhareke
Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit

Sonte janë konfirmuar edhe 21 raste të reja me koronavirus në vendin tonë.

Nga 21 rastet e reja me Covid-19 në Kosovë, dy prej tyre janë nga Komuna e Suharekës.

Sipas IKSHPK-së, rastet janë me vendbanim nga Bllaca dhe një në Suharekë, shkruan Indeksonline.

KESCO

Kryetari Bali Muharremaj bën thirrje që të vazhdojmë me zbatimin e masave nga institucionet shëndetësore, që ta ndalojmë përhapjen e mëtejme të virusit.

Njoftimi i plotë i Muharremajt:

Sapo jemi informuar se i kemi 2 raste sërish me Covid-19 në Komunën tonë.

Ne duhet të vazhdojmë me zbatimin e masave nga institucionet shëndetësore, që ta ndalojmë përhapjen e mëtejme të virus./KlinaPress./