Connect with us

Sport

Southgate përmend rekordin e Kosovës në 14 ndeshje pa humbje: Ata janë të pamposhtur që moti

Published

on

Mëso shqip – MDIS

Ndeshja në mes të ‘Ter Luanëve’ dhe ‘Dardanëve’ do të zhvillohet në stadiumin ‘St Mary’s Stadium’ të Southamptonit, e që do ta bëjë diferencën në Grupin A.

Southgate ka thënë se është në dijeni për lojën që e zhvillon Përfaqësuesja jonë dhe rekordin pa humbje që 14 ndeshje.

KESCO

“Ne duhet të jemi të vetëdijshëm. Kosova është një shembull i mrekullueshëm, njerëzit nuk dinë shumë për ta, por ata janë të pamposhtur që moti”, ka thënë Southgate.