Connect with us

Sport

SPORT / SERIE A James Rodriguez i ofrohet Milanit

Published

on

ART MOTION

Agjenti i njohur Jorge Mendes thuhet se i ka ofruar Milanit shërbimet e James Rodriguez për 42 milionë euro pasi Napoli refuzoi të paguante këtë shifër te Real Madridi.

Sipas ekspertit të transferimit Alfredo Pedulla nga Sportitalia, Mendes po punon për të konsoliduar partneritetin e tij me hierarkinë e re të Milanos.

James nuk është në planet e Real Madridit, edhe pas lëndimit Marco Asensio, por Napoli ende nuk janë të përgatitur për të blerë atë të plotësisht, duke këmbëngulur vetëm në një huazim me mundësi për të blerë.

KESCO
Atletico Madridi janë favoritët tani, por mund të ketë një zgjidhje tjetër në favori të Milanit.

Trajneri Marco Giampaolo kërkon një ‘trequartista’ – dikush që luan pas sulmueseve – dhe James Rodriguez i përshtatet perfekt kësaj pozite.

Rodriguez është një nga më të përfolurit këtë afat kalimtar (Foto: Chung Sung-Jun/Getty Images/Guliver)

Ai do të pëlqente një kalim në Serie A, ndërsa Real Madridi do të shmangte përforcimin e rivalëve të drejtpërdrejtë të Atleticos.

Jorge Mendes kishte orkestruar edhe transferimin e Andre Silva në Monaco, i cili dështoi në minutat e fundit. /KlinaPress/