Connect with us

Sporti/Ndërkombëtarë

Stili ‘unik’ i Rangnick do të funksiononte në Milano si Klopp të Liverpool

Published

on

SIGMA Banners

Ralf Rangnick mund të ketë një ndikim të ngjashëm në Milano me atë që Jurgen Klopp ka pasur në Liverpool

Ka raporte kontradiktore në lidhje me të ardhmen e pozicionit të trajnerit të Milanit, pasi disa besojnë se Rangnick është vendosur të zërë një rol si menaxher dhe drejtor sportiv, ndërsa të tjerët mendojnë se Pioli mund të qëndrojë në vazhdim pasi gjermani nuk ka arritur një marrëveshje.

Gazetari i Bild Christian Falk ka deklaruar se Rangnick nuk do të bashkohet me Milano gjatë verës së ardhshme pasi bisedimet midis dy palëve “nuk ishin të suksesshme”, përcjell ORAinfo.

KESCO

“Futbolli i Rangnick nuk është tipik për Bundesligën. Sidoqoftë, etika e tij e punës ka formuar një klub të lartë si Leipzig”, ka thënë.

“Lloji i tij i futbollit do të ishte unik në Itali dhe kjo është arsyeja pse unë besoj se mund të kishte funksionuar. Siç bëri Jürgen Klopp në Liverpool, unë mund ta imagjinoj që Rangnick do të kishte qenë i suksesshëm me filozofinë e tij në Serie A. Futbolli i tij me prekje të shpejtë do të kishte ringjallur Serinë A dhe do të sillte një vizion të ri dhe emocionues”, ka thënë ai. /ORAinfo/