Connect with us

Sport

Suarez: Neymar bëri gjithçka për tu kthyer te Barcelona

Published

on

Princ Caffe Banners

Luis Suarez theu heshtjen në Fox Sports Radio të Argjentinës dhe tregoi se si ka komunikuar me Lionel Messin dhe Neymarin rreth sagës për rikthimin e mundshëm të brazilianit.

Lojtari ka pohuar se 27-vjeçari ka bërë çdo gjë që është e mundur për tu rikthyer te katalunasit, ku ishte larguar para dy vjetëve për 222 milionë euro.

“Ne biseduam në kohën kur ai dëshironte të largohej. Ne i thamë atij se më mirë se në Barcelona nuk do kishte askund tjetër. Ato janë vendime dhe ai e zgjodhi atë. Mund të themi se bëri gjithçka të mundshme për t’u kthyer “, tha sulmuesi uruguaian.

KESCO

“E vërteta është se në kohët e fundit nuk kishim asnjë bisedë. Duke ditur se e gjithë situata është ndërlikuara, ne e respektojmë hapësirën dhe kohën e tij”, pohoi lojtari.

Ai gjithashtu foli në superlativ për sulmuesin e ardhur nga Atletico Madrid, Antoine Griezmann si dhe talentin, Ansu Fati.