Connect with us

Sport

Sulmuesi i Kosovës U-21, Leotrim Kryeziu i shënon Interit në debutimin e Contes si trajner

Published

on

Shell Banners

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës U-21, Leotrim Kryeziu ka shënuar në ndeshje miqësore ndaj Interit.

Interi ka fituar ndeshjen e parë nën drejtimin e trajnerit Antonio Conte, pasi kanë mposhtur në miqësore Luganon me rezultat 2-1.

Golat për Nerazzurrët u shënuan nga mesfushorët Stefano Sensi (25′) dhe Marcelo Brozovic (45′).

KESCO

Kryeziu sa ishte pjesë e Dritës

Ish-sulmuesi i Dritës nga Gjilani gjeti golin nga afërsia për të shënuar në minutën e 87-të për rezultatin përfundimtar 2-1.

Ndryshe, Kryeziu llogaritet si njëri nga shpresat e Kosovës, pasi në moshë të re ka dalë nga Superliga e Kosovës në Superligën e Zvicrës. /KlinaPress/

Embedded video

؏ـبدالله مشـ؏ـل الـ؏ـتيبي@kazmood_1

Inter 2 – 1 Lugano

87″ Kryeziu

See ؏ـبدالله مشـ؏ـل الـ؏ـتيبي’s other Tweets