Connect with us

Lajme

Super operacion në Itali, kapen 200 kilogramë drogë dhe arrestohen 17 shqiptarë

Published

on

PEX HOST 728×90

Shtatëmbëdhjetë shqiptarë u arrestuan për trafik ndërkombëtar droge dhe armëmbajtje në operacionin “Shqiponja e Zezë” në Romë.

Policia prishi kështu një kanal të rëndësishëm furnizimi me kokainë nga Holanda.

Banda dyshohet se shpërndante lëndë narkotike në sheshet kryesore të Romës.

KESCO

Nga operacioni u sekuestruan rreth 200 kilogramë kokainë dhe armë të ndryshme. /tch/KlinaPress/