Connect with us

Sport

Tetë gabimet e Real Madridit në tregun e transferimeve

Published

on

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit

Real Madridi ka mbyllur afatin kalimtar të verës me shumë dyshime në planifikimin e edicionit të ri.

Revolucioni shumë i i pritur pothuajse nuk po vërehet, megjithëse janë bërë shpenzime të mëdha dhe kanë ardhur lojtar të padëshmuar.

I vetmi përforcim i mirë në letër po shihet Eden Hazard, i cili për momentin po merret me rikuperim të një lëndimi të pësuar gjatë stërvitjeve të madrilenëve.

KESCO

Florentino Perez dhe Zinedine Zidane (Getty Images)

Iluzioni i Los Blancos, shpresëdhënës me sjellje të galaktikëve të rinj ishte zhdukur gjersa tregu përparonte dhe në fund përfundoi.

Se a mund të bëhet më mirë pas tri ndeshjeve të para në La Liga, ku nga nëntë pikë kanë fituar pesë sosht, mbetet të shihet.

Marca tashmë ka renditur tetë gabimet e klubit mbretëror, të cilat mund t’i lexoni më poshtë. /KlinaPress/

Revolucioni me gardën e vjetër

Diskreditimi i Bale dhe James

Casemiro i pazëvendësueshëm

Fuqia e pabalancuar në mesfushë

Shpenzime të tepërta

Mos blerja e lojtarëve që kërkoi trajneri

Mbrojtja e ç’koordinuar dhe pa vizion

Mos transferime të lojtarëve premtues