Connect with us

Lajme

Thaçi dënon sulmin ndaj ekipit të gazetës Blic në veri të Mitrovicës

Published

on

Schengen Visa

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka dënuar ashpër sulmin ndaj ekipit të gazetës Blic në veri të Mitrovicës, derisa po bënin një storie rreth gjendjes me koronavirus.

Ai me këtë rast ka bërë thirrje që të gjithë të qëndrojnë të qetë dhe të frenohen nga të gjitha aktet e dhunës.

“Gazetarët duhet të jenë në gjendje të kryejnë punën e tyre pa frikë ose presion. Ne të gjithë së bashku jemi në luftë kundër COVID-19”, shkruan presidenti Thaçi në Twitter./KlinaPress./

KESCO