Connect with us

Lajme

Thaçi publikon draft-rezolutën që e dërgoi në Kuvend: E kemi obligim t’i mbështesim kërkesat e Luginës

Published

on

Shell Banners

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka publikuar draft-rezolutën që i ka dërguar Kuvendit të Kosovës për shqyrtim dhe miratim, lidhur me shqiptarët në Luginën e Preshevës.

Thaçi u bëri thirrje deputetëve të Kuvendit, që të mos injorojnë kërkesat e shqiptarëve të Luginës së Preshevës.

KESCO

Sipas tij është obligim që të mbështeten dhe realizohen kërkesat e tyre

Postimi i plotë:

Kjo është draft-rezoluta që ia kam dërguar për shqyrtim dhe miratim Kuvendit të Republikës së Kosovës. U bëj thirrje deputetëve të Kuvendit të Kosovës që të mos i injorojnë kërkesat legjitime të shqiptarëve të Luginës së Preshevës. Ne e kemi obligim që t’i mbështesim në realizimin e kërkesave të tyre! /KlinaPress/

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *