Connect with us

Lajme

Thaçi uron Palmer: Mirëpres rolin në rritje të SHBA-së në rajonin tonë

Published

on

Korporata Energjetike e Kosovës Banners

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, e ka uruar Matthew Palmer për detyrën e re.

Sekretari i Shtetit ka emëruar Zëvendës Ndihmës Sekretarin, Matthew Palmer, si Përfaqësuesin e tij të Posaçëm për Ballkanin Perëndimor.

“Uroj emërimin e Palmer si përfaqësues special për Ballkanin Perëndimor dhe mirëpres një rol në rritje të SHBA-së në integrimin e Kosovës dhe gjithë rajonit tonë në Kombet Euro-Atlantike”, ka shkruar Thaçi në Twitter.

KESCO

Hashim Thaçi

@HashimThaciRKS

I congratulate appointment of DAS Palmer as special representative for WB and welcome an increased role of the US in integrating and our whole region into the Euro-Atlantic club of nations.

See Hashim Thaçi’s other Tweets

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq një emërim të tillë e ka konsideruar si një shenjë se administrata amerikane dëshiron të shtyjë përpara procesin e bisedimeve Beograd-Prishtinë. /KlinaPress/