Connect with us

Sport

Tifozët kërkojnë largimin e francezit: Pogba jashtë

Published

on

ART MOTION

Paul Pogba dhe Manchester United, nuk po shkojnë, nuk do të shkojnë. Që nga kthimi në vitin 2016, në transferimin prej 105 milionë eurove, mesfushori nuk ka luajtur shumë mirë në një klub që ka kaluar kategoritë më të reja dhe ka luajtur për skuadrën e parë në sezonin 2011/12.

Edhe pse është bërë kampion botëror me Francën në Rusi ndërkohë, Pogba ka vazhduar me shfaqje të dobët, kështu që tifozët e Djajve të Kuq janë zemëruar me të për një kohë të gjatë.

Këtë sezon, ai gjithashtu humbi një penallti kundër Wolverhamptonit (1-1) në raundin e dytë të Ligës Premier, pas së cilës mbështetësit e Unitedit humbën durimin për të, pavarësisht ndarjes së dy asistimeve në tri ndeshje kampionat.

KESCO

“Pogba jashtë!”, ishte grafiti në qendrën e stërvitjes “Carrington” u zbulua në shenjat që klubi kishte paralajmëruar lojtarët se nuk mund të nënshkruanin autografe për tifozët për shkak të rrezikut në rrugë.

Gjithashtu, tifozët kohët e fundit kanë e kanë fyer në baza raciste francezin përmes mediave sociale, e cila nuk i ka pëlqyer mesfushorit dhe padyshim që është nën një presion të madh.

Dikush mund të jetë i kënaqur me Realin, trajneri i të cilit Zinedine Zidane donte të sillte Pogban, por United po kërkon më shumë se 150 milionë për lojtarin.

Ndryshe, Pogba deri më tani ka luajtur gjithsej 145 ndeshje për Unitedin dhe ka shënuar 31 gola me 31 asistime gjersa ka kontratë të vlefshme deri në verën e vitit 2021. /KlinaPress/