Connect with us

ShowBiz

Tragjedi në koncert, vdesin pesë persona

Published

on

ART MOTION

Pesë persona të vdekur në koncertin e Soolking.

Pesë të vdekur dhe dhjetëra të lënduar në koncertin e mbajtur nga Soolking.

Soolking ishte kthyer në vendlindjen e tij në Algjeri për të performuar në një nga stadiumet e kryeqytetit Algiers, ku mijëra fansa me padurim prisnin paraqitjen e këngëtarit, shkruan BBC, transmeton lajmi net.

Mirëpo koncerti përfundoi në mënyrë tragjike, një pjesë e tibunës së stadiumit ishte shembur dhe si pasoj e këtij incidenti pesë persona humbën jetën dhe 22 të tjerë mbetën të lënduar.

KESCO

Raportimet në mediat lokale thonë se nga pesë të vdekurit tre janë meshkuj ndërsa dy viktima janë nga gjinia femërore./KlinaPress/