Connect with us

Sport

Trajneri i Romës, Fonseca: Grup i vështirë, por do të tentojmë kalimin në fazën tjetër

Published

on

Korporata Energjetike e Kosovës Banners

Trajneri i Romës, Paulo Fonseca ka folur pas hedhjes së shortit në Ligën e Evropës.  

Sot gjatë ditës është hedhur shorti për fazën grupore në Ligën e Evropës, ku janë mësuar 12 grupe me nga katër skuadra.

Roma ka pasur fatin të shortohet në grupin J, së bashku me Borussia Monchengladbach, Istanbul Basaksehir, Wolfsberger.

KESCO

“Ne do të tentojmë të kalojmë grupin”, ka thënë fillimisht Fonseca pas shortit.

“Por, është grup i vështirë dhe na nevojiten paraqitjet më të mira tona për të kërkuar të arrijmë në fazën e eliminimit direkt”, përfundoi trajneri i Romës. /KlinaPress/