Connect with us

Sport

Tronditet bota e futbollit, ish-lojtari i Manchester Unitedit i jep fund jetës

Published

on

Pex Host Big

Një ngjare e rëndë ka tronditur tifozët e futbollit.

Bota e futbollit është tronditur ditën e djeshme nga një ngjarje e rëndë.

Futbollisti 20-vjeçar Joel Darlingon, i ka dhënë fund jetës së tij duke u vetëflijuar.

KESCO

Ai e ka marrë këtë vendim fatal pas shumë dëmtimeve të pësuara, të cilat ia përfunduan karrierën ende pa nisur mirë.

Darlingon ka qenë edhe pjesë e Manchester United, madje ka përfaqësuar Uellsin në grupmoshat e të rinjve.

Dëmtimet në kraharor dhe në shpinën e tij rezultuan se ai nuk mund ta vazhdojë më futbollin.

Ky dëmtim erdhi pikërisht në momentin kur kishte bindur drejtuesit e United dhe ishte gati për të firmosur.

Aktualisht, Darlingon ishte golashënues te skuadra uellsiane, Bala Taun.

Trupi i pajetë i futbollistit ishte gjetur tragjikisht në një garazh në shtëpinë e tij pasi nëna e tij ishte kthyer nga një udhëtim./KlinaPress/