Connect with us

Sport

U KRY! Këtë fanellë do t vesh Marcelo

Published

on

Princ Caffe Banners

Mbrojtësi i Real Madrid, Marcelo ka konfirmuar se ishte kontaktuar nga klubet italiane këtë verë në lidhje me një transferim të mundshëm.

Ylli brazilian u lidh shumë me një ribashkim me ish-yllin e Los Blancos, Cristiano Ronaldo në Juventus, pasi ra nga favori nën menaxherin e mëparshëm Santiago Solari gjatë sezonit 2018-19, përcjell KlinaPress.

KESCO

Megjithatë kthimi i Zinedine Zidane në mars bëri që 31-vjeçari të rikthehej si zgjedhja e parë e majtë, përpara Sergio Reguilon dhe ai është i vendosur të qëndrojë në kryeqytetin Spanjoll.

“Unë u afrova nga klubet italiane (rreth një lëvizje)”, i tha ai një intervistë për gazetën italiane sportive Gazzetta dello Sport.

“Megjithatë ato ishin vetëm thashetheme.E vërteta është se unë e dua Real Madridin, është shtëpia ime dhe klubi më i mirë në botë.

“Në kokën time kurrë nuk kishte një ide që unë të vishja një fanellë të Juventusit, unë jam i përkushtuar ndaj Real Madridit”, ka përkundur Marcelo./KlinaPress/