Connect with us

Sport

Unai Emery: Të jemi realist, City e Liverpool janë shumë para nesh

Published

on

COVID-19

Unai Emery ka hedhur “peshqirin” për sfidën e titullit të Arsenalit – 16 ditë para se të fillojë sezoni i ri i Ligës Premier.

Trajneri i Gunners thotë se boshllëku mes skuadrës që drejton dhe dyshes, Manchester City dhe Liverpool është tepër i madh për t’u mbyllur.

Arsenali përfundoi sezonin e kaluar në pozitën e pestë duke ngecur 28 pikë pas Citizenes si dhe 27 sosh kundrejt Liverpoolit.

KESCO

Real Madrid C.F. 🇬🇧🇺🇸

@realmadriden

2⃣ | 0-2 | We’re back underway at FedExField. VAMOS!
📱 http://RealMadridApp.com 
🖥 http://bit.ly/RM_Arsenal_live  |

View image on Twitter

“Ne duhet ta zvogëlojmë këtë hendek dhe të jemi më konkurrues. Dhe për ta bërë këtë, ne duhet të përmirësojmë mbrojtjen, pa humbur asnjë nga cilësitë tona. Unë mendoj se kemi përparuar sezonin e kaluar, por nuk ishte e mjaftueshme për të arritur objektivin tonë që të kthehemi në Ligën e Kampionëve”, pohoi spanjolli.