Connect with us

Sport

United po e transferon yllin pas asnjë cent

Published

on

Pex Host Big

Manchester United, po mendon të nënshkruajë agjentin e lirë, Fernando Llorente në një transferim falas pas lëshimit të tij nga Tottenham Hotspur, thonë mediat.

Gianluca Di Marzio thotë se United po propozon sulmuesin si zëvendësim nëse Romelu Lukaku largohet për në Itali, përcjell KlinaPress.

KESCO

34-vjeçari shënoi tetë gola dhe siguroi pesë asistime në vetëm 1,238 minuta të veprimit sezonin e kaluar dhe ai më parë ishte i lidhur me Barcelona këtë verë.

Ernesto Valverde gjithashtu trenoi sulmuesin me përvojë gjatë magjisë së tyre së bashku në Athletic Club Bilbao dhe ai është jashtë kontratës këtë verë, që do të thotë se nuk do të kushtojë një tarifë transferimi./KlinaPress/