Connect with us

Sport

Valencia thuhet se ka arritur marrëveshje me Hysajn

Published

on

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit

Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Elseid Hysaj pritet të vazhdojë karrierën në kampionatin spanjoll, La Liga.

Hysaj ka qenë gjatë gjithë afatit kalimtar i lidhur me një largim nga Napoli, por transferimet e tij te Atletico Madridi, Tottenhami dhe Roma dështuan.

Megjithatë, tani thuhet se e ardhmja e kapitenit të kombëtares shqiptare është definuar dhe Hysaj pritet të ndërroj skuadër.

KESCO

Elseid Hysaj (Foto: Francesco Pecoraro/Getty Images/Guliver)

Skuadra nga La Liga është duke shpresuar për të siguruar mbrojtësin shqiptar si huazim me opsion blerje në fund të sezonit.

Hysaj ka luajtur rregullisht për Napolin që kur u bashkua nga Empoli në 2015, por duket se mezi pret që tani ta testojë veten në Spanjë. /KlinaPress/