Connect with us

Lajme

Varrosen pesë anëtarët e familjes Bllaca në Gjilan

Published

on

Schengen Visa

Në varrezat e fshatit Cernicë të Gjilanit iu është dhënë lamtumira e fundit pesë anëtarëve të familjes Bllaca.

Pesë anëtarët e familjes Bllaca, kanë vdekur ditën e martë. Dyshohet se zyrtarja policore Valdete Bllaca ka privuar nga jeta prindërit, dy vëllezërit dhe më pas vetën, transmeton Telegrafi.

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se vrasja dyshohet të jetë kryer me revolen e Policisë së Kosovës, për të cilën dyshohet se e ka poseduar viktima Valdete Bllaca.

KESCO

Ndryshe, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka thënë se familja Bllaca ka qenë familje e ndershme, dhe rasti tragjik ka goditur gjithë komunën./KlinaPress./