Connect with us

Lajme

Vëlla e motër në front kundër Coronavirusit, njëri polic e tjetra motër medicionale

Published

on

PEX HOST 728×90

Kosova, ashtu si edhe gjithë bota po përballet me ditë të vështira me pandeminë që ka depërtuar thuajse në çdo cep të globit.

Një punë të jashtëzakonshme gjatë kësaj kohe po e bëjnë mjekët dhe policët e Kosovës, shkruan Reporteri.net.

Dy të tillë, vëlla e motër, njëri polic e tjetra infermiere kanë publikuar një foto të tyre duke i porositur qytetarët që të qëndrojnë në shtëpi dhe të kenë kujdes maksimal.

KESCO

“Ne jemi këtu në shërim dhe në mbrojtje” ka shkruar polici i Kosovës, me porosinë rri në shpi.