Connect with us

Lajme

Vëllezërit Hasani nga Podujeva japin miell falas (VIDEO)

Published

on

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit

Vëllezërit Hasani nga Podujeva, kanë vendosur që për shkak të situatës së krijuar nga virusi Korona, t’u ndihmojnë 150 familjeve në nevojë.

Ata janë duke dhuruar miell falas, kjo ndihmë, do t’u ndihmojë atyre për të gatuar gjatë kohës sa qëndrojnë brenda shtëpive.

Po ashtu, në fabrikën e miellit “Vëllazërimi” në Podujeve, kërkesat për miell janë shtuar ditëve të fundit.

KESCO

Pronari thotë se nuk ka vend për panik, sepse rezervat e miellit në Kosovë janë të bollshme./KlinaPress./