Connect with us

Lajme

Video e rrallë e familjes Jashari para luftës

Published

on

GorenjeKosova

Faqja “Prekazi”, në Facebook, ka publikuar një video të rrallë të familjes së heroit legjendar të Kosovës, Adem Jashari.

Incizimi i kësaj video-je shihet të jetë bërë me 4 tetor të vitit 1995, në një shtëpi të familjes Jashari.

Në video shihen teksa kërcejnë në momente gëzimi.

KESCO

Përveç burrave duke kërcyer, shfaqen edhe anëtarët e tjerë të familjes. Gratë dhe fëmijët të cilët po qëndronin në shtëpi.

Në video gjithashtu ka pamje tjera të luftës së familjes Jashari./KLINAPress