Connect with us

Sport

Vjen lajmi “bombë”, De Beek në Real Madrid !

Published

on

ART MOTION

Mesfushori i Ajaxit, Donny Van de Beek nuk do të transferohet te Real Madrid deri në vitin 2020.

Sipas raportimeve në Mundo Deportivo, ekipi holandez u ka kërkuar të dy mesfushorit 22-vjeçar dhe Real Madrid që të vonojnë transferimin deri në sezonin e ardhshëm pas një eksodi të lojtarëve këtë verë,përcjell KlinaPress.

KESCO

Kampionët e Eredivisie tashmë kanë humbur Frenkie De Jong dhe Matthijs De Ligt këtë verë, së bashku me Lasse Schone dhe Mox Wober, ndërsa përgatiten për fushatën 2019-20.

Raportet në Spanjë kishin pohuar se tashmë ishte arritur një marrëveshje prej 50 milion €, me Real Madrid potencialisht të kontaktuar Van de Beek dhe përfaqësuesit e tij direkt./KlinaPress/