Connect with us

Lajme

Vjosa Osmani, Ardian Shala dhe Haxhi Avdyli nga LDK votuan kundër rrëzimit të Qeverisë

Published

on

Pex Host Big

Me mocionin e iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe mbështetjen e partive opozitare sonte është rrëzuar Qeveria Kurti, mirëpo mocionin e LDK-së nuk e mbështeten  të gjithë deputetët e saj.

Vjosa Osmani, Ardian Shala dhe Haxhi Avdyli nga LDK kanë votuar kundër mocionit.

Për rrëzimin e qeverisë kanë votuar 82 deputetë, nga 117 sa ishin në prezent në sallë, ndërsa kundër votuan 36 deputetë dhe një prej tyre abstenoi.

KESCO

Seanca ka filluar rreth orës 11:00 dhe është shoqëruar me debate të ashpra mes deputetëve./KlinaPress./

Mëso shqip – MDIS
Radio Taxi Roberti Banners