Connect with us

Sport

Willian “tradhëton” Chelsean me një tjetër klub londinez!

Published

on

COVID-19

E ardhmja e Willian te Chelsea eshte ende në pikëpyetje teksa braziliani ka vetëm pak muaj kontratë të mbetur me klubin. Në një intervistë së fundmi, 31-vjeçari zbuloi se ka marrë pasaportën britanike dhe se Londra për të është bërë një atdhe i dytë për familjen e tij ndaj nuk dëshiron të largohet.

Braziliani i ka dhënë prioritet rinovimit me Chelsea-n por nëse nuk do të ndodhë nuk përjashtohet kalimi i tij në një prej klubeve të tjera të Londrës si Tottenham, Arsenal apo West Ham./KlinaPress./