Connect with us

Sporti/Ndërkombëtarë

Ylli madh largohet nga Real Madrid, lajmërohet Man City

Published

on

Shell Banners

Manchester City po shpreh interesim të madh për yllin e Real Madrid, Isco.

‘Don Balon’ raporton se mesfushori spanjoll po kërkohet nga kampionët e Premierligës, përcjell lajmi.

Pep Guardiola është admirues i madh i lojtarit, dhe Manchester Cityt do t’i dërgojë Real Madridit një ofertë prej 80 milionë euro.

KESCO

Isco shihet të forcojë pjesën avancuese të Cityt, që në fund të sezonit humb David Silvan, të cilit i përfundon kontrata.

27 vjeçari edhe këtë sezon nuk është në mesin e lojtarëve të preferuar të Zinedine Zidane, duke u paraqitur vetëm në 16 ndeshje të këtij sezoni në Premierligë./KlinaPress./