Connect with us

Sport

Zbulohet: Milani po e shet yllin e madh në Francë

Published

on

Pex Host Big

Monaco po ndjekë mesfushorin e Milan, Franck Kessie.

E ardhmja e Kessie duket se do të jetë në ajër gjatë gjithë verës, me vendin e tij nën trajnerin e ri Marco Giampaolo.

Monaco janë të interesuar për nënshkrimin e lojtarit dhe në orët e kaluara, skuadra e Ligue 1 u ka prezantuar kuqezinjve ofertën e tyre të parë zyrtare, përcjell ORAinfo.

Propozimi arriti në 23 milionë euro, një tarifë e konsideruar si e papërshtatshme për blerjen e lojtarit, të cilin Milani e vlerëson të paktën 30 milionë euro, pasi vetëm mbërriti përgjithmonë në një marrëveshje me një vlerë totale prej 24 milionë eurosh.

KESCO
Me Milanin që kërkon fitim dhe Monako kërkon një zbritje, një marrëveshje duket gjithnjë e më e pamundur me çdo ditë që kalon në llogaritjen e mbylljes së afatit kalimtar të verës.

Monaco do të duhet të shpejtojë ndjekjen e tyre dhe shpejt nëse dëshiron të nënshkruajë me Kessien, me Milanin të mos nxitojë për të shitur fare nëse nuk plotësohet vlera e duhur. /KlinaPress/