Connect with us

Sport

Zbulohet momenti kur Maldini njoftoi lojtarët për rinovimin e Piolit me Milanin

Published

on

zbulohet-momenti-kur-maldini-njoftoi-lojtaret-per-rinovimin-e-piolit-me-milanin
Mëso shqip – MDIS

Javën e kaluar, Milan njoftoi rinovimin e Stefano Pioli pas disa muajsh thashethemeve të forta, të gjitha sugjeruan se aventura e italianit në klub kishte mbaruar.

Duket se lajmet u vlerësuan shumë nga lojtarët e kuqezinjve.

Edicioni i sotëm i Corriere Della Sera, i cituar nga Milanlive, zbuloi një sfond të bukur që u zhvillua gjatë lojës së Milanit kundër Sassuolo javën e kaluar, më saktësisht në dhomat e dollapëve në Mapei Stadium, përcjell ORAinfo.

KESCO

Pas ndeshjes, të cilën kuqezinjtë fituan me rezultat 2-1, Paolo Maldini zbriti në dhomën e dollapit për të njoftuar disa lajme shumë befasuese: rinovimin e kontratës së Piolit. Kjo i bëri lojtarët shumë të lumtur, në fakt, shpërtheu një zhurmë feste.

Sinjale shumë pozitive, natyrisht, të cilat konfirmojnë marrëdhënien e shkëlqyer midis lojtarëve dhe menaxherit. /ORAinfo/

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *