Connect with us

Lajme

Zbulohet motoja e LDK-së

Published

on

Princ Caffe Banners

Avdullah Hoti zbulon moton e LDK-së.

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Avdullah Hoti përmes një postimi në faqen e tij në Facebook ka lënë të nënkuptohet se LDK-ja tani është e gatshme për zgjedhje me një moto të re.

Hoti ka shkruar “BesëLidhja” në postimin e tij në rrjetin social./KlinaPress/

KESCO
LDK-ja sot ka mbajtur mbledhjen e Kryesisë ku është diskutuar edhe nominimi për Kryeministër, si dhe ka zgjedhur Arban Abrashin si Sekretar Organizativ, raporton Gazeta Express.

Në këtë mbledhje kanë munguar dy anëtarët e Kryesisë, Lutfi Haziri dhe Agim Veliu.

Të dy këta që qeverisin me Gjilanin respektivisht me Podujevën duket se nuk kanë qenë të kënaqur me Kryetarin Isa Mustafa i cili po e mbështet Vjosa Osmanin si candidate për Kryeministër./KlinaPress/