Connect with us

Sport

Zbulohet oferta e fundit e Barcelonës për Neymarin

Published

on

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit

Gjiganti spanjoll Barcelona raportohet se ka bërë një ofertë të re për të nënshkruar yllin brazilian Neymar.

Neymar është lidhur shumë me një dalje të PSG-së këtë verë dhe klubi gjithashtu ka pranuar që ai dëshiron të largohet nga Parc des Princes, përcjell KlinaPress.

Real Madrid dhe Barcelona janë të interesuar, por ata ende nuk kanë arritur një marrëveshje.

Raportet se në Spanjë dhe Francë pretendojnë se Barca është përsëri në tryezë për ish-anëtarin e tyre të MSN.

KESCO
Pretendohet se ata kanë paraqitur një marrëveshje fillestare të huasë me detyrimin për të blerë 140 milionë euro verën e ardhshme dhe 170 milion euro nëse e firmosin atë në verën e vitit 2021.

Barca janë të përgatitur të shkarkojnë Ousmane Dembele në këmbim, pasi nuk e shohin francezin si një pjesë kryesore të
palës.

Ata gjithashtu mendojnë se ai mund të ringjallë karrierën e tij duke luajtur nën mentorin e tij Borussia Dortmund, Thomas Tuchel. /KlinaPress/