Connect with us

Sport

Zhvillime të papritura, Kaliniç rikthehet në Serie A

Published

on

PEX HOST 728×90

Nikola Kaliniç pritet të rikthehet në Serie A.

Sulmuesi kroat mund të largohet nga Atletico Madridi, ku nuk arriti ta tregonte veten

Roma është në kërkim të një sulmuesi për sezonin e ardhshëm.

Dhe, Gianluca Di Marzio njofton se Giallorossi ia kanë vënë syrin futbollistit të Atletico Madridit, Nikola Kalinic.

KESCO
Dy sulmuesit Patrik Schickdhe Gregoire Defrel pritet të largohen nga kryeqyteti italian këto ditë, prandaj Roma ka nevojë për përforcime ndërkohë.

31 vjeçari Kalinic mund të merret në formë huazimi me opsionin e blerjes përfundimtare.

Pas eksperiencës së zbehtë tek Milani, përfaqësuesi kroat nuk është se tregoi shumë as në Madrid./KlinaPress/