Connect with us

Sport

Zidane në kontakte të rregullta me Mbappen

Published

on

ART MOTION

Real Madridi thuhet se ende synon transferimin e sulmuesit francez, Kylian Mbappe, këtë verë.

Klubi i madh spanjoll ka transferuar tashmë pesë lojtarë si Eden Hazard, Eder Militao, Rodrygo Goes, Luka Jovic dhe Ferland Mendy.Këto transferime i kanë kushtuar Mbretërve më shumë se 300 milionë euro, por drejtuesit e Realit duan të shpenzojnë ende.Francezi Mbappe ka qenë i lidhur me një kalim në Bernabeu tash e një kohë dhe Zidane thuhet se është duke bërë të pamundurën për ta bindur bashkëkombësin e tij t’i bashkohet te Reali. Sipas mediumit francez Le10Sport, trajneri i Real Madriditz Zidane është në kontakte të rregullt me yllin e Paris Saint-Germain./KlinaPress/