Connect with us

Sport

Zinedine Zidane humbet statusin e ‘të paprekshmit’ te Real Madridi

Published

on

Shell Banners

Zinedine Zidane ka humbur statusin e tij të paprekshëm midis tifozëve të Real Madridit dhe drejtuesve, raporton gazeta Marca.

Francezi u kthye në klub në muajin mars kur Los Blancos ishin në gjendje të keqe, por mbylli sezonin e kaluar pa kthesë të rezultateve.

Sidoqoftë, Mbretërit investuan mbi 300 milionë euro në nënshkrime të reja këtë verë me një seri largimesh nga skuadra e ekipit të parë, por asnjë nënshkrim i ri nuk ka filluar në asnjë nga dy ndeshjet e para të ligës.

KESCO

Pason një para-sezon i dobët për klubin – duke përfshirë një humbje të turpshme 7-3 ndaj Atletico Madrid – që do të thoshte që tashmë kishte pikëpyetje përpara se të fillonte sezoni.

Me gjithë ndryshimet në verë, Madridi nuk ishte në gjendje të ulte objektivin numër një të transferimeve, Paul Pogba nga Manchester United, ndërsa Gareth Bale dhe James Rodriguez – dy lojtarë që Zidane dëshironte t’i shiste – mbeten. /KlinaPress/