Connect with us

Lajme

Zyberaj: AKR është në koalicion me NISMA-n, nuk hyjmë në koalicione tjera e sidomos me PDK-në

Published

on

Princ Caffe Banners

Jetlir Zyberaj, këshilltari i ministrit në detyrë, Behgjet Pacolli ka thënë se AKR është në një koalicion me NISMA me qëllim që t’u ofrojë qytetarëve të Kosovës një alternative të qeverisjes që ofron zhvillim ekonomik, thellimin e partneritetit me Perëndimin dhe forcimin e sundimit të ligjit

Ai ka thënë se AKR nuk do të hyjë me ndonjë koalicion tjetër, e sidomos me PDK-në.

Postimi i plotë:

KESCO

AKR është në një koalicion me NISMA me qëllim që t’u ofrojë qytetarëve të Kosovës një alternative të qeverisjes që ofron zhvillim ekonomik, thellimin e partneritetit me Perëndimin dhe forcimin e sundimit të ligjit.
AKR mund dhe do ta ofrojë këtë alternative për qytetarët.
Kjo është arsyeja pse ne nuk do të hyjmë në ndonjë koalicion tjetër parazgjedhor, veçanërisht jo me PDK-në. Ne jemi gati për zgjedhje me koalicionin tonë me Nismën dhe partnerët e tjerë. /KlinaPress/

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *