Connect with us

Sport

Zyrtare: Filippo Costa transferohet te Napoli

Published

on

Princ Caffe Banners

Filippo Costa është futbollisti më i ri i Napolit.

SPAL ka konfirmuar shitjen e mbrojtësit 24-vjeçar, Filippo Costa te Napoli, raporton Gazeta Express.

Costa ka qenë pjesë e akademisë së Chievos, derisa gjatë karrierës është huazuar te Pisa dhe Bournemouth.Mbrojtësi i majtë i është bashkuar Spalit në formë huazimi me opsionin e blerjes në janar të vitit 2017.

KESCO
Sezonin e kaluar, Costa bëri 11 paraqitje për SPAL në Serie A dhe Kupën e Italisë.

Derisa Spal ka zyrtarizuar shitjen e 24-vjeçarit te Napoli, ekipi i Carlo Ancelottit ende nuk ka njoftuar për këtë transferim./KlinaPress/