Connect with us

Sport

Zyrtare: Fiorentina nënshkruan me Dalbert

Published

on

Pex Host Big

Fiorentina ka nënshkruar zyrtarisht me mbrojtësin e majtë të Interit, Dalbert Henrique si huazim një-sezonal.

Ardhja e Dalbert u njoftua nga Fiorentina në kanalet e tyre sociale.

“Jam shumë e lumtur që jam këtu, do të shihemi së shpejti. Forza Viola!”, ka thënë ai Dalbert në Instastory në llogarinë e klubit.

KESCO

Dalbert me fanellën e Fiorentinës

Braziliani bashkohet me Violën si një huazim i thjeshtë pa mundësi blerje dhe zëvendëson Cristiano Biraghin, i cili do të kalojë te Interi.

Sidoqoftë, ai zhvilloi vetëm 26 paraqitje me Nerazzurrët në dy sezone dhe te Fiorentina pret të luajë më shumë. /KlinaPress/