Connect with us

Sporti/Ndërkombëtarë

Zyrtare: Merret vendimi për Premierligën, ja kur do të rifilloj sezoni

Published

on

PEX HOST 728×90

Ky është vendimi i Premierligës për rifillimin e sezonit.

Premier League ka marrë një vendim tejet të rëndësishëm lidhur me rifillimin e sezonit.

Premierliga konfirmon se sezoni nuk rifillon në fillim të majit, dhe se 2019/20 do të rikthehet vetëm kur situata do të jetë e përshtatshme për një gjë të tillë.

KESCO

Rreziku është i madh që sezoni të suspendohet krejtësisht, nëse rrezikohet që sezoni i ardhshëm të ketë vonesa./KlinaPress./