Connect with us

Sport

Zyrtare: Përparim Hetemaj largohet pas tetë vitesh nga Chievo, por mbetet në Itali

Published

on

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit

Përparim Hetemaj është larguar përfundimisht nga skuadra e tij e deritanishme Chievo.

Mesfushori shqiptar, Hetemaj është lojtar i ri i skuadrës nga Serie B, Beneventos.

Drenicasi ka arritur marrëveshje dy vjeçare me skuadrën nga Serie B, dhe ka për synim ta rikthej ekipin në Serie A.

KESCO

Hetemaj u largua nga Chievo pas tetë vitesh, ndërsa i bashkohet Beneventos si futbollist i lirë.

Interesim për shqiptarin me pasaportë finlandeze kishin shfaqur edhe disa skuadra tjera italiane si Spal e Lecce.

Ndërsa ai u kërkua edhe në Turqi nga Trabzonspor, por vendosi t’i bashkohej Beneventos. /KlinaPress/