Connect with us

Sport

Zyrtare: Ylli përforcohet me amerikanin Fenner

Published

on

Princ Caffe Banners

Skuadrat e basketnollit kosovar po vazhdojnë me përforcime para edicionit të ri.

KB Golden Eagle Ylli është përforcuar me armerikanin Alante Fenner.

Ka qenë faqja zyrtare e klubit që ka konfirmuar përforcimin e ri.

KESCO

“Kur besojmë që tash po mendoni se ekipi ynë është kompletuar, ne po ju prezantojmë me Alante Fenner, përforcimin tonë më të ri”.

“Nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Fenner lojtar që ka specialitet depërtimet dhe shënimin nga distanca, zbarkon në Suharekë”, thuhet në konfirmimin e KB Yllit.

I gjatë 196cm dhe i shpejtë, disa herë i zgjedhur në mesin e lojtarëve më të mirë në ligën e kolegjeve, kampion në një sezon me ekipin e tij, shënues deri në 45 pikë, Alante Fenner bëhet pjesë e klubit tonë, thotë KB Ylli. /KlinaPress/